Přejít k navigační liště

Australskou Rally vyhrál Lachyr23 a míří za titulem

10 Australia Rally

Australia Rally

Na startovní rampu Australské Rally se dostavilo jen pět závodníků, ale i tak rally nabídla hodně napínavých soubojů až do poslední rychlostní zkoušky. Hned na úvod jezdce čekala náročná etapa Mountain Key Pass Reverse dlouhá 12,5 km, která se navíc jela za mokra. V time trialu se mi ji bez poškození podařilo dokončit až tak na desátý pokus. RZ s téměř minutovým náskokem vyhrál Lachyr23 a všem dal jasně najevo kdo je v Austrálii králem. Vyhrál osm z deseti rychlostních zkoušek a rekordním ziskem 161 bodů se stal mistrem Austrálie. Pro druhé místo si stabilními výkony dojel SpringCoffeeCZ, ale dost mu to ulehčil DeviR11, který bohužel jednu RZ nedokončil a tím se připravil o dobrý výsledek. SpringCoffeCZ si připsal také jednu vítěznou RZ a zaslouženě tedy získal druhé místo. Střemhlav si pro třetí místo doletěl stíhačka CSL Štuka, který si třetí místo zajistil až v posledních dvou rychlostních zkouškách. Nejdříve vyhrál RZ9 a v poslední rychlostní si navíc připsal jeden bonusový bod za třetí místo v Power stage. Na CCR CABADAJe pak zůstalo už jen čtvrté místo. Páté místo pak připadlo DeviR11, který bohužel nedokončil RZ4.

Celkové pořadí šampionátu

Lachyr23 opět navýšil svůj náskok a vykročil tak titulem šampiona. CCR DiRT Rally Championship 2. Před na CCR CABADAJem už vede o 9 bodů. Muselo by se v posledních dvou závodech stát něco hodně nečekaného, aby se o titul připravil. Na třetí místo díky absenci czlowiczka, který nestihl včas dorazit na startovní mapu poskočil DeviR11, ale czlowiczek je hned za ním se ztrátou jednoho bodu. Na páté místo se posunul CSL Stuka. Na šesté místo klesl JirkaBruss, který se už vynechal dva závody. Na sedmé místo poskočil SpringCoffeCZ. Další pořadí viz tabulky níže.