Přejít k navigační liště

Švédskou Rally ovládl Lachyr23, ale neměl to jednoduché

08 Sweden Rally

Sweden Rally

Jezdec továrního týmu Citroen Lachyr23 si na Švédské rally dojel pro své první vítězství v 2. sezóně CCR DiRT Rally 2.0 Championship. Naposledy se takto radoval 14. března při svému debutu na Poland Rally v první sezóně. Od té doby šla jeho “forma dolů” a následně i z technických důvodů ze šampionátu odstoupil, když se jeho volant Logitech G920 odporoučel do věčných lovišť. Zbytek sezóny pak obětoval přípravě svého vozu Nissan 200SX pro Czech Drift Series, kde závodí za tým [Magoor] Motorsport.

Lachyrovo vítězství se rozhodně nerodilo tak hladce, jak se na první pohled zdá. Přestože Švédskou rally vyhrál s luxusním náskokem 11 bodů, tak první dvě RZ ovládl dosud neznámý jezdec a nováček ve startovním poli s gamertagem Radegast007. Že by James Bond přesedlal z Heinekena na českou klasiku z Plzeňského Prazdroje? To jsem trochu odbočil, takže se pojďme vrátit do Švédska. Radegast007 tedy vyhrál první dvě RZ, ale na 3. RZ se přišel jeho první výpadek, když dojel až na 9. místě. Toho náležitě využil Lachyr23, který vyhrál následující dvě rychlostní zkoušky a dostal se do čela závodu s 65 body. Na druhém místě pak byli hned dva jezdci a to Radegast007 a DeviR11 (55 bodů) a na čtvrtém místě CCR CABADAJ (52 bodů). Pátou RZ vyhrál opět Radegast007 a už to vypadalo, že si to spolu rozdají o vítězství.

# Jezdec RZ1 RZ2 RZ3 RZ4 RZ5 RZ6 RZ7 RZ8 RZ9 RZ10 PS Celkem
1 Lachyr23 15 15 16 16 15 77
2 Radegast007 16 16 8 15 16 71
3 DeviR11 13 13 15 14 14 69
4 CCR CABADAJ 12 14 14 12 13 65

Lachyrovi na záda společně dýchali ještě DeviR11 a CCR CABADAJ, kteří se snažili stáhnout jeho náskok. Jenže Lachyr nechtěl ponechat nic náhodě a vyhrál hned tři RZ (RZ6, RZ7 a RZ8). V tu chvíli vedl už dokonce o 14 bodů. Mezitím Radegast007 na RZ7 Hamra znovu závahal a propadl se až na 4. místo za třetího Cabadaje, který začal pokukovat po druhém místě.

1 Lachyr23 15 15 16 16 15 16 16 16 125
2 DeviR11 13 13 15 14 14 15 14 13 111
3 CCR CABADAJ 12 14 14 12 13 14 12 15 106
4 Radegast007 16 16 8 15 16 13 7 10 101

Pokukování ale dlouho netrvalo, protože DeviR11 začal svou stihací jízdu za Lachyrem. Vyhrál poslední dvě RZ a tím pádem i Power Stage, ale to už stačilo “jen” na bezpečné druhé místo. Třetí místo pak uhájil CCR CABADAJ před Radegast007.

1 Lachyr23 15 15 16 16 15 16 16 16 14 15 2 154
2 DeviR11 13 13 15 14 14 15 14 13 16 16 3 143
3 CCR CABADAJ 12 14 14 12 13 14 12 15 15 13 134
4 Radegast007 16 16 8 15 16 13 7 10 11 14 1 126

Power Stage (RZ10 Ransbysater) tentokrát pořadím nazamíchala, tak jako v Monte Carlu, ale rozestupy mezí prvním až třetím místem byly minimální.

RZ10 Ransbysater PS
# Jezdec Čas Body Body
1 DeviR11 06:46,217 16 3
2 Lachyr23 06:47,183 15 2
3 Radegast007 06:47,367 14 1

Vedení v šampionátu se ujal Lachyr23, ale stejný počet bodů má i DeviR11. Na třetím místě je pak CCR CABADAJ, který se již dokonale seznámil se svým volantem Fanatec CSL Elite Wheel a nově pořízenou ruční brzdou Fanatec v1.5. Ještě je nutné dodat, že novou techniku pořídil také Lachyr23 a to Thrustmaster TS-XW. No a to znamená jediné. Na prvním třech místech máme vůbec poprvé jenom volantáře.

Určitě bych neměl zapomenout ještě na jednoho nováčka ve startovním poli a to honzik89cenisek, který statečně bojoval a přestože dojel až na desátém místě, tak dokázal bodovat ve všech RZ. Bohužel na pravidlo 3 a více nedojetých RZ doplatili McMilanCZ, drabikerxbox, Kracka127 a czlowiczek.