Přejít k navigační liště

Nenechal nic náhodě! Lachyr23 vyhrál a bere titul mistra

Spain Rally

Spain Rally

Na Španělskou rally dorazilo 8 posádek což krásně stačilo na jednu plnou lobby. Z favoritů na titul samozřejmě nechyběli Lachyr23 a CCR CABADAJ. Jak se dalo předpokládat, tak Lachyr23 nenechal nic náhodě a vítězstvím ve Spain Rally, v předposledním závodu sezóny, si dojel pro titul mistra CCR DiRT Rally Championship 2. Z titulu vicemistra se pak může radovat CCR CABADAJ. O třetím místě ale rozhodnuto ještě není. Zde proti sobě budou v posledním závodě stát DeviR11 a czlowiczek.

Průběh Spain Rally

Pojďme se ale ještě vrátit k průběhu Spain Rally, která přinesla hned několik zápletek. Náročná asfaltová rally trápila doslova celé startovní pole. Asi nejvíce se o tom přesvědčil nováček ve startovním poli SS QashQai, který chtěl po RZ2 odstoupit závodu, ale manažer týmu ho přinutil pokračovat. Smlouva je smlouva a sponzoři chtěli vidět vůz na trati.

Zápletka č. 1

Ve třetí RZ se zaváhání dopustil Lachyr23, který dojel až sedmý a společně s CSL Stuka měli shodně 43 bodů. Jenže to bylo jeho první a poslední záváhání, protože všechny zbývající rychlostní zkoušky vyhrál a dojel si pro pvní místo.

Zápletka č. 2

O druhou zápletku se postarali CSL Stuka a DeviR11. Oba jezdci totiž měli po dojetí poslední RZ stejný počet bodů a tak muselo rozhodnout pravidlo lepšího výsledku. To měl na kontě CSL Stuka, který dokázal vyhrát jednu RZ a pomohlo mu také třetí místo v Power Stage, za které získal jeden bonosový bod a ze Španělska si dovezl druhé místo. Třetí DeviR11 to měl opravdu těsné. Svou roli v tomto souboji totiž odehrál CCR CABADAJ, který v poslední RZ dojel před DeviRem o pouhé 4 desetiny a tím ho vlastně obral o druhé místo. CCR CABADAJ skončil čtrtý.

Zápletka č. 3

Třetí zápletku pro nás připravili SpringCoffeeCZ a JirkaBruss. Pokud bychom nepočítali extra body z Power Stage, tak si páté místo ze Španělska odvezl JirkaBruss. Jenže SpringCoffeCZ dojel druhý, což znamenalo 2 bonusové body a páté místo. Na JirkuBrusse zůstalo šesté místo.

Zápletka č. 4

Svůj den bohužel neměl czlowiczek, který se Španělsku trápil a dojel až na sedmém místě. Tím si hodně zkomplikoval boj o třetí místo v celkovém pořadí šampionátu. Na třetího Devira ztrácí 5 bodů, ale doufám, že to nevzdá a pokusí se ve Walesu ještě zabojovat.

Na posledním místě dojel v úvodu zmíněný nováček ve startovním poli SS QashQai, který to nezabalil a úspěšně zvládl svůj debut v CCR DiRT Rally Championship 2. Doufám, že se uvidíme na trati i příští týden.