Přejít k navigační liště

Švédská Rally: JirkaBruss slaví první vítězství

08 Sweden Rally

JirkaBruss se konečně dočkal a na zasněžené Švédské Rally si dojel pro své první vítězství v CRR DiRT Rally 2.0 Championship, přičemž mu na to stačila jen dvě vítězství v RZ1 a RZ10. Švédsko nebylo ani tak o rychlosti, ale konzistenci a vyvorování se vážnějších chyb, kterých se dopouštěl vítěz z Monte Carla DeviR11 a přestože vyhrál tři RZ, tak nakonec se ztrátou tří bodů dojel druhý. Jediný bod za DiviRem pak zaostal SpringCoffeeCZ, když o výsledku rozhodla až poslední rychlostní zkouška, kde byl DeviR11 rychlejší o pouhých 267 tisícin a kafíčko si tak odváží se ze Švédska odbváží třetí místo.

Podobným způsobem se bojovalo i o čtvrté místo, když před poslední RZ měli stejný počet bodů (103) hned tři jezdci: CCR CABADAJ, CSL Stuka a Kuzelkovic. V této trojici byl největším smolařem CCR CABADAJ, který v poslední RZ napáchal tolik chyb, jako za celou rally dohromady, což ho odsoudilo až k celkovému šestému místu. Ze zbylé dvojice CSL Stuka a Kuzelkovic se pak více radoval druhý jmenovaný Kuzelkovic, který byl v  RZ10 Lysvik o 850 tisícin rychlejší než CSL Stuka a dojel si pro pomyslnou bramboru.

Švédské překvapení s hořkou dohrou

Překvapením večera se stal DragonFly989, který asi nemá rád pneumatiky s hroty. Proč? Švédskou Rally totiž celou odjel na jedné sadě sliků. Samozřejmě si je nevybral sám, ale po technických problémech a znovupřipojení do lobby si díky buggu ve hře nemohl vybrat pneumatiky do sněhu a měl jen jednu sadu slicků na celý závod. Stejné to měli Kuželkovič a JirkaBruss v Monte Carlu.

Je to až neuvěřitelné, ale v podstatě každou rally, kterou jsme v šampionátu doposud odjeli se o konečném pořadí rozhodovalo až v poslední RZ, poslední zatáčce, poslední rovince, kde to jak se říká pustíte FLATOUT. Je to vlastně úplně první šampionát, kde přepočítávám výsledky hned po skončení závodu a ve čtvrtek to byly opět nervy až dokonce. Gratuluju klukům na bedně a také všem, kteří to dovezli až dokonce.

Stupně vítězů

1. místo: JirkaBruss
  2. místo: DeviR11
  3. místo: SpringCoffeeCZ

Celkové pořadí a jednotlivé výsledky

Na prvních dvou místech se opět pořadí nezměnilo, ale JirkaBruss se nebezpečně dotahuje na Kuželkoviče. Za poslední dva závody stáhnul ztrátu o čtyři body a aktuálně ztrácí na první místo jen 6 bodů. Na třetí místě si pozice prohodili DeviR11 a SpringCoffeeCZ, ale to jen díky jednomu vítězství DeviRa Monte Carlu.