Přejít k navigační liště

Výsledky Rally Tour de Corse – 4 jezdci na druhém místě!

WRC 7 Cup #5 Tour de Course

Král je mrtev, ať žíje král. Takhle ve zkratce by se dal shrnout pátý podnik šampionátu WRC 7 Cup 2018/19 Rally Tour de Corse, ale byla by škoda, kdybych se alespoň trochu nerozepsla a vzal to pěkně od začátku.

Na startovní listinu Rally Tour de Corse se na poslední chvíli dostal jezdec LukeFelda, který na sebe upozornil hned v první rychlostní zkoužce, kterou vyhrál s luxusním náskokem 15 vteřin. No a světe div se, Lachyr23 až na třetím. Říkám si, no jo, Lachyr přece vždycky jednu RZ prohraje. Nic neobvyklého. Ale pak přišla druhá RZ, kterou vyhrál pro změnu CSL Stuka. No a světě div se, Lachyr až na posledním místě. Počkat tady něco nehraje – ale jedeme dál. Třetí RZ – Lachyr 1. místo (tohle si pamatujte). No jo, už je to tady. Zase nám nadělí. Čtvrtá RZ – 1. místo Kuzelkovic a kde je Lachyr? Poslední! Říkám si první etapa teda byla hodně zajímává, co asi přinese ta druhá? Dneska to bude ještě hodně napínavé. Druhou etapu ovládl Kuzelkovic, který vyhrál tři z posledních čtyř RZ. Jedno vítězství si připsal CSL Stuka. Před startem poslední RZ už bylo jasné, že Rally Tour de Corse vyhrál Kuzelkovic, ale zbytek pole bojoval o další stupně vítězů. Nervy to byly až do poslední zatáčky. No přesněji řečeno, ty největší nervy vlastně přišly až když to všechno skončilo a já začal počítat konečné pořadí. Jen se podívejte pořádně. Čtyři jezdci se dělili o druhé místo – CSL Stuka – Lachyr23 – LukeFelda a CCR CABADAJ!

Tabulka Tour de Corse

O konečném pořadí tak musel rozhodoval větší počet lepších umístění. Jelikož 2 RZ vyhrál CSL Stuka, tak to byl on kdo skončil na druhém místě. O třetím místě musel rozhodovat až větší počet druhých míst a těch měl nakonec více LukeFelda. No a mezi Lachyrem a Cabadajem rozhodlo ono jedno jediné vítězství.

Takže konečné pořadí je na světě a já se na vás těším 24. ledna, kdy se jede Rally Argentina.